فرآیند اختلاط میکسر لاستیکی

November 29, 2021

آخرین اخبار شرکت فرآیند اختلاط میکسر لاستیکی

فرآیند اختلاط میکسر لاستیکی

1. محرمانهinterclosedis مخفف شده به عنوان مخلوط کن داخلی، که عمدتا برای پلاستیک سازی و مخلوط کردن لاستیک استفاده می شود.

میکسر داخلی دستگاهی است که مجهز به یک جفت روتور با شکل خاص و نسبتاً دوار است که می تواند به طور متناوب مواد پلیمری را در حالت بسته و با دما و فشار قابل تنظیم، پلاستیک کرده و مخلوط کند.این عمدتا از یک محفظه اختلاط و یک روتور تشکیل شده است.دستگاه آب بندی روتور، دستگاه تغذیه و پرس، دستگاه تخلیه، دستگاه انتقال و پایه دستگاه و سایر قطعات.

میکسر داخلی نوعی تجهیزات اختلاط متناوب با استحکام بالا است که بر اساس میکسر باز ساخته شده است.از زمان ظهور میکسر داخلی نوع Banbury واقعی در سال 1916، قدرت میکسر داخلی به تدریج توسط مردم تشخیص داده شد.در فرآیند اختلاط لاستیکی یک سری ویژگی برتر از مخلوط کن باز نشان داده است.مانند: ظرفیت اختلاط بزرگ، زمان کوتاه، راندمان تولید بالا.غلبه بر پرواز گرد و غبار، کاهش از دست دادن عوامل ترکیبی، بهبود کیفیت محصول و محیط کار.عملیات ایمن و راحت، کاهش شدت کار؛برای انجام عملیات مکانیکی و خودکار و غیره مفید است.بنابراین ظاهر میکسر داخلی یک دستاورد مهم ماشین آلات لاستیکی است و هنوز یک تجهیزات مهم معمولی در پلاستیک سازی و اختلاط است و هنوز در حال توسعه و بهبود است.

دانش اولیه ساختار داخلیBasic میکسر داخلی به طور کلی از یک محفظه اختلاط، دو روتور نسبتاً دوار، پیچ بالا، پیچ بالا، سیستم اندازه‌گیری دما، سیستم گرمایش و سرمایش، سیستم اگزوز، دستگاه ایمنی و دستگاه تخلیه و دستگاه ضبط تشکیل شده است.سطح روتور دارای دنده های مارپیچی است.تعداد دنده ها دو طرفه، چهار وجهی، شش وجهی و ... می باشد که هندسه مقطع روتور مثلثی، استوانه ای یا بیضوی است و بر دو نوع مماس و مشبک است..سیستم اندازه گیری دما از ترموکوپل ها تشکیل شده است که عمدتاً برای اندازه گیری تغییرات دما در محفظه اختلاط در طول فرآیند اختلاط استفاده می شود.سیستم گرمایش و سرمایش عمدتاً برای کنترل دمای روتور و سطح دیواره حفره در محفظه اختلاط استفاده می شود.

اصل کار زمانی که داخلیمیکسر کار می کند، دو روتور نسبت به یکدیگر می چرخند، و مواد از درگاه تغذیه گیره شده و به شکاف رول آورده می شود.توسط روتور فشرده و بریده می شود.پس از عبور از شکاف رول به لبه تیز سنجاق پایین برخورد کرده و به دو قسمت تقسیم می شود.، به ترتیب در امتداد شکاف بین دیوارهای محفظه جلو و عقب و روتور و سپس برگشت به بالای شکاف رول.در طول جریان در اطراف روتور، مواد در همه جا در معرض برش و اصطکاک قرار می گیرند که باعث می شود دمای لاستیک به شدت افزایش یابد و ویسکوزیته کاهش یابد و ترشوندگی لاستیک در سطح ماده ترکیب کننده افزایش یابد و لاستیک ایجاد شود. و سطح ماده ترکیب کننده کاملاً در تماس است.آگلومره های ترکیبی همراه با مواد لاستیکی از شکاف بین روتور و روتور، شکاف بین روتور و پیچ های بالایی و پایینی بالا و دیواره داخلی محفظه اختلاط عبور می کنند و بریده می شوند و شکسته می شوند، اطراف آن را با کشش احاطه کرده اند. و لاستیک تغییر شکل یافته و در حالت شکسته تثبیت شده است.در عین حال، دنده های روی روتور باعث می شود که مواد لاستیکی در جهت محوری روتور حرکت کنند و نقش همزن و اختلاط را ایفا می کنند، به طوری که ماده ترکیب کننده به طور یکنواخت در مواد لاستیکی مخلوط می شود.ماده ترکیب کننده به طور مکرر برش داده شده و به این ترتیب شکسته می شود و ترکیب بارها تغییر شکل داده و بازسازی می شود.هم زدن مداوم دنده های روتور باعث می شود که ترکیب ترکیب کننده به طور یکنواخت در ترکیب پراکنده شده و به درجه خاصی از پراکندگی برسد.از آنجایی که اثر برشی مواد لاستیکی در هنگام اختلاط با میکسر داخلی بسیار بیشتر از همزن باز است و دمای اختلاط بالاست، راندمان اختلاط میکسر داخلی بسیار بیشتر از همزن باز است.

پارامترهای اصلی:سرعت روتور و نسبت سرعت؛نسبت لبه روتور و شکاف دیواره داخلی محفظه اختلاط؛ظرفیت تولید و ضریب پر.فشار واحد پیچ ​​بالایی روی لاستیک؛قدرت.

 

2. فرآیند اختلاط مخلوط کن داخلی مخلوط کردن فرآیند اختلاط استلاستیک خام یا لاستیک خام پلاستیکی شده و مواد ترکیب کننده به یک ترکیب لاستیکی با دستگاه مخلوط کن لاستیک.این مهمترین فرآیند تولید برای پردازش لاستیک است.در اصل، این فرآیندی است که در آن عامل ترکیب کننده به طور یکنواخت در لاستیک خام پراکنده می شود.عامل ترکیب کننده دانه ای در فاز پراکنده و لاستیک خام در فاز پیوسته است.برای اختلاط می توان از همزن باز، همزن داخلی و هم میکسر پیوسته پیچی استفاده کرد.فرآیند اختلاط لاستیک اساساً فرآیندی است که در آن عامل ترکیب کننده به طور یکنواخت در لاستیک خام پراکنده می شود.عامل ترکیب کننده دانه ای در فاز پراکنده و لاستیک خام در فاز پیوسته است.در طول فرآیند اختلاط، ساختار مولکولی لاستیک، اندازه و توزیع وزن مولکولی و حالت تجمع عامل ترکیب کننده همگی تغییر می کنند.از طریق اختلاط، لاستیک و عامل ترکیب کننده نقش فیزیکی و شیمیایی ایفا می کنند و ساختار جدیدی را تشکیل می دهند.ترکیب لاستیکی یک سیستم پراکندگی با مشخصات ساختاری پیچیده است.با توجه به ویسکوزیته بالای لاستیک خام، برای اینکه ماده ترکیب کننده به داخل لاستیک خام نفوذ کند و به طور یکنواخت مخلوط و در آن پراکنده شود، باید از برش مکانیکی قوی لاستیک همزن استفاده کرد.عملیات اختلاط با میکسر داخلی بی خطر است و شدت کار کم است و رایج ترین کاربرد در حال حاضر است.اختلاط مستلزم آن است که ماده ترکیب کننده به طور یکنواخت در لاستیک خام پراکنده شود تا پراکندگی کلوئیدی ایجاد شود تا لاستیک ولکانیزه بهترین عملکرد را داشته باشد.در عین حال، الزامات خاصی برای پلاستیسیته لاستیک مرکب نیز وجود دارد تا بتواند الزامات فرآیند بعدی را برآورده کند.روش های اختلاط یک مرحله ای و دو مرحله ای وجود دارد.اولی این است که به تدریج مواد ترکیب کننده را به لاستیک اضافه کنید.مورد دوم اضافه کردن نرم کننده ها و پرکننده های پودری برای مرحله اول مخلوط کردن خشن است.پس از سرد شدن لاستیک و قرار دادن آن برای مدت معین، برای مرحله دوم اختلاط، گوگرد و شتاب دهنده ها اضافه می شود.فن آوری پردازش لاستیک که در آن لاستیک (لاستیک خام) و عوامل ترکیب کننده مختلف (به ترکیب لاستیک مراجعه کنید) به طور یکنواخت در یک ماشین مخلوط کن لاستیک مخلوط می شوند.برای اینکه بتوان ماده ترکیب کننده پودری را به لاستیک اضافه کرد، لاستیک خام باید جویده شود تا انعطاف پذیری و سیالیت آن بهبود یابد.فرآیند اختلاط اساسی ترین فرآیند پردازش لاستیک است.کیفیت ترکیب لاستیکی مخلوط پس از افزودن عامل ترکیب کننده تأثیر تعیین کننده ای بر عملکرد فرآیند محصول نیمه تمام و کیفیت محصول نهایی دارد.

کارهای مقدماتی قبل از خشک شدنتست اجرای میکسر داخلی 1: تست اجرای خشک میکسر داخلی باید پس از خشک شدن کامل فونداسیون انجام شود.2: بررسی کنید که آیا در هر قسمت میکسر داخلی مواد خارجی وجود دارد و آیا قطعات اتصال و بست ها شل شده اند یا خیر.3: بررسی کنید که آیا خطوط لوله روغن کاری و خطوط لوله هیدرولیک میکسر داخلی به درستی وصل شده اند، آیا روغن کاری و روغن هیدرولیک استفاده شده مناسب هستند، آیا سطح روغن مناسب است و آیا قطعات روغن کاری در جای خود قرار دارند یا خیر.4: تجهیزات جانبی میکسر داخلی باید قبل از عملیات خشک تحت یک آزمایش بازرسی جداگانه قرار گیرد تا بررسی شود که آیا عملکرد آن با الزامات مشخص شده مطابقت دارد یا خیر.5: بررسی کنید که آیا هماهنگی بین تجهیزات الکتریکی میکسر داخلی و سیستم هیدرولیک و سیستم کنترل هوا صحیح است یا خیر.6: قبل از اتصال میکسر داخلی به کوپلینگ، موتور اصلی را به مدت 20 دقیقه در حالت آرام قرار دهید.پس از عدم وجود اختلال، کوپلینگ را نصب کرده و پوشش محافظ را نصب کنید.7: در انتهای شفت پرسرعت کاهنده اصلی میکسر داخلی یا در کوپلینگ، سیستم انتقال را به صورت دستی بچرخانید تا روتور به مدت دو هفته بچرخد و تأیید کنید که هیچ پدیده غیرعادی وجود ندارد.

روش کار میکسر داخلی1. با توجه به ظرفیت محفظه اختلاط داخلی و ضریب پرکننده مناسب (0.6-0.7)، حجم اختلاط اولیه و فرمول واقعی را محاسبه کنید.2. طبق فرمول واقعی، مواد خام مختلف را در فرمول به دقت وزن کنید، لاستیک خام، مواد کوچک (ZnO، SA، شتاب دهنده، آنتی اکسیدان، نرم کننده جامد و غیره)، عامل تقویت کننده یا پرکننده، نرم کننده مایع، به طور جداگانه گوگرد کنید و آنها را به ترتیب در قفسه بچینید.3، سوئیچ برق و سوئیچ گرمایش میکسر داخلی را روشن کنید، میکسر داخلی را از قبل گرم کنید، و بررسی کنید که آیا فشار باد، فشار آب و ولتاژ با الزامات فرآیند مطابقت دارد یا خیر، و بررسی کنید که آیا سیستم اندازه گیری دما، دستگاه زمان بندی، سیستم قدرت نشانه و رکورد طبیعی است.4. پس از اینکه میکسر داخلی از قبل گرم شد، برای مدتی پایدار است تا برای مخلوط کردن آماده شود.5. شاخه بالایی را بلند کنید، لاستیک خام برش خورده را از درگاه تغذیه در مخلوط کن داخلی قرار دهید، شاخه بالایی را رها کنید و لاستیک را به مدت 1 دقیقه مخلوط کنید.6، شاخه بالایی را بلند کنید، مواد کوچک را اضافه کنید، شاخه بالایی را رها کنید و به مدت 1.5 دقیقه مخلوط کنید.7. دوشاخه بالایی را بلند کنید، کربن سیاه یا فیلر را اضافه کنید، شاخه بالایی را رها کنید و به مدت 3 دقیقه مخلوط کنید.8. پلاگین بالایی را بلند کنید، مایعی را اضافه کنید تا نرم شود.9. لاستیک را تخلیه کنید، دمای لاستیک را با دماسنج ترموکوپل اندازه گیری کنید، دمای اولیه محفظه اختلاط، دمای اتاق اختلاط در پایان اختلاط و دمای تخلیه، حداکثر توان و روتور 10. گام غلتکی آسیاب باز را روی 3.8 میلی متر تنظیم کنید، کلید برق را روشن کنید، آسیاب باز را روشن کنید، دریچه آب گردشی را باز کنید و سپس لاستیک تخلیه شده از میکسر داخلی را به رول بالایی درب باز کنید. کارخانه.وقتی دمای مواد لاستیکی به زیر 110 درجه سانتی گراد رسید، گوگرد و کاتر چپ و راست را دو بار اضافه کنید.هنگامی که تمام گوگرد خورده می شود، سطح مواد لاستیکی نسبتاً صاف است و مواد لاستیکی بریده می شوند.11. فاصله غلتکی آسیاب باز را روی 0.5 میلی متر تنظیم کنید، پاس نازک لاستیکی را قرار دهید، روی کیسه مثلث ضربه بزنید و پاس نازک را 5 بار رد کنید، فاصله غلتکی را حدود 2.4 میلی متر تنظیم کنید، غلتک کیسه لاستیکی را در آن قرار دهید. و صبر کنید تا سطح صاف و بدون حباب شود.جرم کل لاستیک را وزن کرده، روی یک سطح فلزی صاف و تمیز قرار دهید و تا دمای اتاق خنک کنید، یک برچسب روی آن بگذارید و شماره فرمول لاستیک و تاریخ اختلاط را مشخص کنید و برای استفاده بعدی پارک کنید.

گزارش تست فرآیند اختلاط برای هر دسته از میکسر داخلی باید ثبت شود: دما در شروع اختلاط، زمان اختلاط، سرعت روتور، فشار بالای پیچ، دمای تخلیه لاستیک، مصرف برق، تفاوت بین کیفیت لاستیک مخلوط و کیفیت کل مواد اولیه و نوع همزن داخلی.

توجه: هنگام شروع آزمایش اختلاط، می توانید ابتدا یک ترکیب را با همان فرمول ترکیب آزمایشی مخلوط کنید تا وضعیت کار میکسر داخلی را تنظیم کنید و سپس به طور رسمی مخلوط کنید.برای همان دسته از لاستیک مخلوط، شرایط کنترل میکسر داخلی زمان اختلاط باید ثابت بماند.

اقدامات احتیاطی برای عملکرد روزانه میکسر داخلی1. در هفته اول تولید، پیچ های بست هر قسمت از میکسر باید در هر زمان سفت شود و سپس در آینده ماهی یک بار سفت شود.2. در صورت دمای پایین برای جلوگیری از یخ زدگی خط لوله، لازم است آب خنک کننده از خط لوله خنک کننده دستگاه تخلیه شود و خط لوله آب خنک کننده با هوای فشرده تمیز اسپری شود.3. طبق الزامات آخرین دسته مواد در طول اجرای آزمایشی بار، خاموش شود.پس از توقف موتور اصلی، موتور روانکار و موتور هیدرولیک را خاموش کنید، منبع تغذیه را قطع کنید و سپس منبع هوا و منبع آب خنک کننده را خاموش کنید.4. هنگامی که وزن دستگاه در موقعیت بالایی قرار دارد، درب تخلیه در موقعیت بسته است و روتور در حال چرخش است، درب شارژ را می توان برای تغذیه محفظه مخلوط باز کرد.5. هنگامی که میکسر داخلی به دلایلی در طول فرآیند اختلاط به طور موقت متوقف می شود، پس از عیب یابی، پس از تخلیه مواد لاستیکی در محفظه اختلاط داخلی، می توان موتور اصلی را راه اندازی کرد.6. حجم تغذیه محفظه اختلاط نباید از ظرفیت طراحی تجاوز کند، جریان در عملیات بارگذاری کامل معمولاً از جریان نامی تجاوز نمی کند، جریان اضافه بار لحظه ای معمولاً 1.2 تا 1.5 برابر جریان نامی است و زمان اضافه بار نیست. بیش از 10 ثانیه7. برای میکسرهای داخلی در مقیاس بزرگ، جرم بلوک لاستیکی هنگام تغذیه نباید از 20 کیلوگرم تجاوز کند و دمای بلوک لاستیکی خام در هنگام پلاستیک سازی باید بالای 30 درجه سانتیگراد باشد.

 
با ما در تماس باشید
تماس با شخص : Mr. LEE
فکس : 86-532-83197554
حرف باقی مانده است(20/3000)